ماساژ برای درمان و بهبود دیسک کمر

مقالات

دیسک های برآمده یا فتق دیسک یکی از شایع ترین علل اساسی کمر درد هستند. ارائه ی ماساژ برای دیسک کمر و مدیریت درد آن از معمول ترین دلایل مراجعه ی افراد به ماساژ کمر است. اگر قصد خرید ماساژور دارید، به صفحه مربوطه مراجعه کنید.

مطالعات نشان می دهد که ماساژ به اندازه ی درمان های پزشکی یا دارویی برای کمر درد ناشی از دیسک، خوب و یا حتی از آنها بهتر است. امروزه بسیاری از افراد که از درد دیسک کمر رنج می‌برند از طریق ماساژ این دردها را کنترل و مدیریت می کنند. همچنین توصیه می شود آنهایی که عمل جراحی در ناحیه کمر داشته اند از ماساژ درمانی استفاده کنند.

ماساژ دیسک گردن

ماساژ درمانی دارای بسیاری از مزایای بهداشتی درمانی است که به کاهش، درد و استرس و بهبود دامنه ی حرکت و اختلالات خواب کمک می کند. ماساژ درمانی در آسیب های عضلانی، به ویژه آن دسته از صدماتی که بر نخاع تاثیر می گذارد، سودمند است.

برای بهره بردن از فواید ماساژ برای سلامتی بدن و رفع دیسک گردن باید نکاتی را در ذهن داشته باشید. ماساژ همیشه باید توسط یک متخصص آموزش دیده و با تجربه انجام شود و هدف اصلی این درمان، رفع درد و سرعت بخشیدن به روند بهبود باشد. ماساژ باید فشار مضاعف آغاز شود و فشار آن باید به تدریج افزایش یابد، بسته به میزان درد که بیمار قادر است تحمل کند، باشد. همیشه از فشار مستقیم بر ستون فقرات خودداری کنید، زیرا این عمل می تواند به طور بالقوه شرایط را بدتر کند.

ماساژ دیسک گردن

برای جلوگیری از دیسک گردن چه کار باید کرد؟

شاید یکی از علایمی که افراد به این بیماری دچار می شوند، افزایش سن باشد، افزایش سن غیر قابل پیشگیری است، اما با تغییر سبک زندگی می توان به فتق دیسک جلوگیری کرد. برای این کار لازم است که سیگار نکشید و در موقعیت های سالم بنشینید و از وسایلی که ممکن است به ستون فقرات شما آسیب برساند، استفاده نکنید و همراه کاهش وزن خود، فعالیت های بدنی روزانه را حتما در برنامه های خود قرار دهید و ورزش سالم انجام دهید.

هنگام برداشتن اجسام از عضلات کمر خود استفاده نکنید و هنگام نشستن، ایستادن و یا خوابیدن در وضعیت مناسبی قرار بگیرید. سعی کنی فعالیت مناسبی برای قوی تر کردن عضلات ضعیف شکم داشته باشید.

برای جلوگیری از دیسک گردن چه کار باید کرد؟

برای بهبودی دیسک گردن چه اقداماتی باید انجام داد؟

برای اینکه دیسک گردن شما زودتر خوب شود، باید از محل جراحی و ستون فقرات خود در برابر فشار بی موردمحافظت کنید و این کار با استراحت انجام می گیرد. ممکن است وسوسه انگیز باشد که در اسرع وقت دوباره به سرکار خود برگردید و یا در تمرینات بدنی شرکت کنید، اما این ایده اصلا به صلاح شما نیست و باید حتما رعایت حالتان را در اولویت قرار دهید.

شما باید وقت خود را به استراحت و بهبودی اختصاص دهید، زیرا اگر بیش از حد تحرک داشته باشید، در واقع ممکن است که جراحی شما با شکست روبرو شود. شما نباید خود را تحت فشار قرار دهید و هنگامی که جراح شما اجازه داد به فعالیت های بدنی خود باز گردید.

برای بهبودی دیسک گردن چه اقداماتی باید انجام داد؟

آیا ماساژ به بهبود دیسک و درد گردن کمک می کند؟

ماساژ یک روش غیر تهاجمی است که برای بسیاری از افراد ریسک بسیار پایین دارد. علاوه بر مزایای ماساژ برای وضعیت فیزیکی بدن، نتایج بررسی های انجام شده بر روی برخی از انواع ماساژها نشان می دهد، این روش ها می توانند تاثیر زیادی بر شرایط روحی فرد داشته باشد.

در واقع تاثیر روانی ماساژ درمانی از طریق ریلکس کردن عضلات افزایش تولید ماده ی شیمیایی طبیعی اندروفین در بدن است که باعث ایجاد  احساس خوب و خوشایند برای فرد می شود. تولید این ماده همچنین می تواند برای بهبود مشکلات مربوط به درد مقطعی یا مزمن در ناحیه ی کمر و گردن مفید باشد.

ماساژ گردن با دستگاه : این دستگاه کلیه ی نواحی گردن  را ماساژ داده و موجب ریلکس شدن آنها می شود، طراحی این دستگاه به نحوی است که دقیقا مطابق ساختار گردن و شانه ها می باشد. در این صورت هیچ فشاری به گردن وارد نمی شود و به صورت حرفه ای گردن و شانه های شما را ماساژ می دهد و موجب تسکین درد و گرفتگی آن ها می شود. این دستگاه ها دقیق تر از دست های یک ماساژور کار می کنند و به انسان لذت یک ماساژ با کیفیت را می دهد.

آیا ماساژ به بهبود دیسک و درد گردن کمک می کند؟

مزایای ماساژ درمانی

افزایش جریان و گردش خون در بدن که باعث می شود مواد مغذی مورد نیاز در اختیار عضلات و بافت های بدن قرار گیرد، به این ترتیب بدن می تواند از توانایی طبیعی خود برای ترمیم آسیب دیدگی بافت ها همچون کشیدگی عضلات استفاده کند.

ماساژ درمانی می تواند، افزایش انعطاف پذیری و کاهش درد ایجاد شده به خاطر گرفتگی عضلات را به همراه داشته و به این ترتیب حتی به بهبود خواب فرد نیز کمک کند این عمل می تواند سطح تولید اندروفین در بدن که ماده ی شیمیایی برای ایجاد احساس خوب در مغز است را افزایش دهد. این ماده باعث کاهش افسردگی و تشویش فرد شده و به طور همزمان منجر به از بین رفتن درد و تسریع فرایند ریکاوری در بدن می شود.

مزایای ماساژ درمانی

ماساژ برای دیسک کمر

ماساژ با کاهش تنش در عضلات اطراف ستون فقرات به تسکین درد دیسک برآمده کمک می کند، همچنین با کاهش کشش عضلانی، فشار بر روی دیسک کمر کاهش یافته و در نتیجه باعث فشرده سازی دیسک می شود. برخورداری منظم از ماساژ درمانی ممکن است از دیسک کمر در آینده جلوگیری کند.

با استفاده از ماساژ برای دیسک کمر در مدت کوتاهی دردهای ناحیه ی دیسک کمر تسکین خواهد یافت. پس از ماساژ حتما با پزشک خود مشورت کنید تا اطمینان حاصل کنید که آیا ماساژ شرایط موجود را بدتر نمی کند، در صورت کسب موافقت پزشک، ماساژ درمانی را متوقف نکنید.

ماساژ برای دیسک کمر

نکاتی برای مراقبت از دیسک

اگر عمل جراحی داشته اید، دودش گرفتن باید محدود شود، زیرا شما نمی خواهید که اجسام خارجی وارد زخم شود و باعث عفونت شود. خم شدن برای برداشتن چیزی یا بلند کردن اجسام بیش از ۴ کیلوگرم به طور کلی مجاز نیست. در چنین شرایطی، شما نباید به مدت دو هفته رانندگی کنید، زیرا خطرات احتمالی درد بیشتر می شود و باید به خودتان استراحت دهید. از نشستن به مدت طولانی پرهیز کنید و کارهای مانند باغبانی، چمن زنی، جارو برقی، اتو کشیدن را تا چند مدت انجام ندهید.

ماساژ با صندلی ماساژ

اگر با مشکلات ماساژ به روش سنتی مانند هزینه های بالا، زمان مورد نیاز و… میتوانید کنار بیایید و یا این نوع ماساژ برای شما مناسب نیست، میتوانید از یک صندلی ماساژور استفاده کنید. این دستگاه ها به گونه ای طراحی شده اند که ساده ترین نوع ماساژ را بر روی اندام های شما انجام دهند تا از مزایای ماساژ بهره مند شوند. برای درمان دیسک کمر نیز می توانید از مبل ماساژوراستفاده کنید.

پاسخگوی سوالات شما هستیم

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “ماساژ برای درمان و بهبود دیسک کمر”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره

دریافت مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان اطلاعات تماس خود را وارد نمایید.