آیا ماساژ برای قلب درد مفید است؟

مقالات

استفاده از تکنیک‌های مختلف ماساژ باعث کاهش درد قلب نیز می‌شود. ماساژ علاوه‌بر تسکین فشارهای وارد در طول روز، به گردش بهتر خون نیز کمک می‌کند. در واقع ماساژ سرعت گردش خون را بالا می‌برد. فشاری که بر اثر ماساژ به بدن وارد می‌شود، توانایی انتقال خون را به مناطقی که دچار احتقان شده‌اند را افزایش می‌دهد. همین موضوع باعث بهبود قلب درد خواهد شد. اگر شما هم با مشکل درد در ناحیه قلب مواجه هستید، ماساژ یک گزینه مناسب است. بعد از مطالعه این مقاله با انواع تکنیک‌های ماساژ برای قلب درد آشنا خواهید شد.

انواع ماساژ برای قلب درد را بشناسید

ماساژ یکی از روش‌های موثر برای کاهش قلب درد شناخته شده است. توجه داشته باشید که هر نوع ماساژی برای تسکین درد قلب مناسب نیست. پس باید پیش از هرگونه اقدامی، ماساژهای مرتبط با درد قلب را بشناسید و با نظر پزشک یکی از آن‌ها را انتخاب کنید. روش دیگر استفاده از انواع صندلی ماساژور است. در این روش می‌توانید هر زمان که احساس درد کردید از صندلی‌ها استفاده کنید. در ادامه با ماساژهایی که به کاهش قلب درد کمک می‌کنند آشنا خواهیم شد.

ضربات نرم و طولانی ماساژ سوئدی؛ روشی موثر در کاهش قلب درد

ماساژ سوئدی یکی از بهترین انواع ماساژ درمانی شناخته شده و هدف کلی آن آرام کردن بدن و به‌ویژه قلب است. در روش سوئدی ماهیچه‌ها را در جهت بازگشت خون به قلب مالش می‌دهند. مزایا و فوایدی همچون افزایش سطح اکسیژن در خون، بهبود جریان خون و کاهش سموم ماهیچه‌ها باعث محبوبیت بیشتر این نوع ماساژ بین انواع دیگر آن شده است.

ماساژ سوئدی به عمق ماهیچه‌ها نفوذ می‌کند و جریان خون به سمت قلب را سرعت می‌بخشد. بعضی از صندلی‌های ماساژ مجهز به سیستم ماساژ سه بعدی و ماساژ پا هستند که در بهبود درد قلب تاثیر مثبتی می‌گذارند.  شما می‌توانید برای مشاهده تنوع و قیمت صندلی ماساژور حرفه‌ ای به بخش فروشگاهی مراجعه کنید.

ماساژ سوئدی؛ روشی مطمئن برای کاهش قلب درد

بهبود جریان خون به کمک ماساژ نقاط ماشه‌ای؛ فعالیتی که درد قلب را تسکین می‌دهد

زمانی‌که بافت یا عضله‌ای در قلب یا بدن آسیب ببیند، گره‌های انقباضی کوچک، نوعی گرفتگی عضلانی را به وجود می‌آورند. این نقاط دردناک، نقاط ماشه‌ای نام دارند. البته هیچ‌گونه ماساژی تحت عنوان ماساژ ماشه‌ای وجود ندارد؛ بلکه ماساژورها فقط می‌توانند از تکنیک‌های مختلف که همانند ضربات ماشه‌ای است، مثل آزادسازی میوفاشیال و ماساژ بافت عمیق برای شل کردن این گره‌ها استفاده کنند.

ماساژ ماشه‌ای با فشار دادن، خون تازه به داخل و خارج کردن مواد زائد، گره‌ها را باز می‌کند. با این کار و وارد کردن اکسیژن بیشتر به ناحیه منقبض شده باعث کاهش درد قلب می‌شود. توجه داشته باشید که این نوع ماساژ به‌عنوان یک درمان همیشگی کاربرد ندارد پس بهتر است به پزشک متخصص مراجعه کنید. البته ماساژ پا تاثیر بسیار خوبی بر بهبود قلب درد می‌گذارد. یکی دیگر از کارهایی که به کاهش درد در ناحیه قلب کمک می‌کند ماساژ پا دستگاه است.

استفاده از ماساژ ماشه‌ای؛ روشی برای بهبود جریان خون و کاهش قلب درد

انجام دقیق مراحل ماساژ درمانی؛ راز پنهان کاهش قلب درد

در روش درمانی ماساژ، ماساژور با انجام تکنیک‌ها و فشارهای مناسبی که روی ماهیچه‌ها، تاندون‌ها و بافت‌های بدن وارد می‌کند باعث بهبود درد قلب و مشکلات دیگر می‌شود. همچنین استفاده از ماساژور مبلی نیز بسیار تاثیرگذار خواهد بود. انواع مختلفی از این ماساژورها وجود دارند که علاوه‌بر القای احساس آرامش، باعث کاهش درد پا و قلب نیز می‌شود. این مراحل شامل موارد زیر هستند:

  • Effleurage: حرکات دایره‌ای
  • Petrissage: ورز دادن بدن
  • Friction-Rubbing: ضربات اصطکاکی و مالشی
  • Vibration: حرکات لرزشی برای شل‌شدن عضله‌های بدن
  • Tapotement: حرکت ضربه‌ای

توجه داشته باشید که همه مراحل گفته شده در بالا را باید به‌طوردقیق برای اثربخشی ماساژ به کار بگیرید.

انجام دقیق مراحل ماساژ؛ رمز و راز تسکین قلب درد

بهترین روش برای کاهش درد قلب کدام است؟ ماساژ کف پا

در واقع امکان ماساژ پا به‌صورت مجزا وجود ندارد. پا، به‌عنوان قلب دوم بدن تاثیر بسیاری در آرامش و سلامت قلب و اجزای دیگر بدن دارد. یکی از عواملی که باعث درد در نواحی پا و قلب می‌شود، عاملی به نام گردش خون ضعیف است. ماساژ درمانی بهترین راه برای بهبود گردش خون خواهد شد.

ماساژ کف پا؛ یکی از بهترین انواع ماساژ درمانی برای کاهش درد قلب

ماساژورهای برقی؛ روشی موثر برای کاهش قلب درد

در این مطلب به بررسی فواید ماساژ برای قلب درد پرداختیم. توجه به قلب باعث می‌شود تا سلامت بدن تضمین شود. ماساژ یکی از روش‌های موثر برای کاهش درد قلب است. شما می‌توانید از ماساژهای سوئدی، ماشه‌ای یا دستگاه‌های ماساژ استفاده کنید. این دستگاه‌ها تاثیر بسیار خوبی بر سلامت روانی و جسمی بدن می‌گذارند. شما می‌توانید برای مشاهده انواع ماساژورهای ساده و مدرن به قسمت فروشگاهی آیرست سر بزنید. اگر تجربه‌ای در خصوص تاثیر ماساژ برای قلب درد دارید، آن را با ما و کاربران عزیز دیگر به‌اشتراک بگذارید.

پاسخگوی سوالات شما هستیم

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “آیا ماساژ برای قلب درد مفید است؟”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره