فواید ماساژ برای افزایش اکسیژن خون + بهترین نوع ماساژ

مقالات

آیا می‌دانستید یک ماساژ ساده، سطح اکسیژن خون شما را به‌طور قابل‌توجهی افزایش می‌دهد؟! ماساژ، چه توسط یک ماساژدرمانگر متخصص و چه با استفاده از ماساژورهای دستی پیشرفته، تأثیر مثبتی روی جریان خون و افزایش اکسیژن‌رسانی به بافت‌های بدن دارد؛ این موضوع باعث بهبود عملکرد کلی بدن و افزایش انرژی روزانه می‌شود. اگر به‌دنبال راهی ساده و مؤثر برای بهبود سلامت و افزایش سطح اکسیژن خون خود هستید، ما در این مقاله تأثیر و فواید ماساژ روی اکسیژن خون را بررسی و بهترین نوع ماساژ برای این موضوع را به شما معرفی می‌کنیم.

افزایش انرژی و کاهش خستگی؛ از فواید ماساژدرمانی برای افزایش اکسیژن

تنش و استرس عضلانی، موجب محدودیت گردش خون و کاهش جذب اکسیژن می‌شود. ماساژ با کاهش تنش‌ها و باز کردن گره‌های عضلانی، به بهبود جریان خون و افزایش جذب اکسیژن کمک می‌کند. یکی از مزایای بهبود سطح اکسیژن خون با ماساژ، افزایش سطح انرژی و کاهش احساس خستگی است.

با بهبود اکسیژن‌رسانی به بافت‌ها، سلول‌ها انرژی بیشتری تولید می‌کنند؛ این موضوع باعث افزایش سطح انرژی و کاهش خستگی می‌شود. همچنین مبتلا به زانو درد و پا درد هستید، استفاده از ماساژور زانو فیزیوتراپی در بهبود درد، افزایش انرژی و کاهش خستگی مؤثر خواهد بود.

استفاده از انواع ماساژور دستی برای افزایش سطح اکسیژن خون

بهبود عملکرد ورزشی؛ از مهم‌ترین فایده‌های ماساژ برای ورزشکاران

ماساژ با تاثیرگذاری فراوان در روند درمان گردش خون ضعیف، به بهبود اکسیژن‌رسانی به بافت‌ها کمک می‌کند. تکنیک‌های مختلف ماساژ با افزایش فشارخون موقت، باعث بهبود جریان خون و انتقال بهتر اکسیژن به سلول‌ها می‌شوند؛ ازاین‌رو ماساژ به‌طور قابل‌توجهی به ورزشکاران در داشتن عملکرد بهتر و تحمل تمرین‌های شدید کمک می‌کند.

تسریع فرایند بازسازی عضله‌ها پس از ورزش با ماساژدرمانی

پس از تمرین‌های سخت و شدید ورزشی، عضله‌ها نیاز به بهبود و بازسازی دارند؛ ماساژ با افزایش اکسیژن‌رسانی به عضله‌ها، فرایند بازسازی و بهبود را تسریع می‌بخشد و کمک می‌کند تا عضله‌های ورزشکاران سریع‌تر به حالت اولیه خود بازگردند. تنش و استرس عضلانی، موجب اختلال در گردش خون و کاهش جذب اکسیژن می‌شود.

ماساژ با کاهش تنش‌ها و باز کردن گره‌های عضلانی، به بهبود جریان خون و افزایش جذب اکسیژن کمک می‌کند. گرفتگی عضله‌‌های پا به‌خصوص پس از ورزش، بسیار رایج است؛ خرید یک ماساژور پا آی رست به شما کمک می‌کند، در هر زمان و مکانی نیاز به ماساژ داشتید، از این دستگاه استفاده کنید.

بهبود خون رسانی به بافت ها از فواید ماساژ برای ورزشکاران

بهبود تمرکز و عملکرد ذهنی با افزایش اکسیژن خود در ماساژ

افزایش اکسیژن خون، روی مغز نیز تأثیر مثبتی دارد؛ با بهبود اکسیژن‌رسانی به مغز، تمرکز و عملکرد ذهنی بهبود می‌یابد و شما وظایف روزانه خود را با تمرکز بیشتری انجام می‌دهید. درحال‌حاضر برخی افراد به‌دلیل مشغله زندگی، فرصت رفتن به سالن‌ها و دریافت ماساژ برای بهره‌وری از مزایای آن روی اکسیژن خون را ندارند.

پیشنهاد ما استفاده از انواع ماساژورهای دستی و صندلی‌های ماساژ است. برای مثال اگر به‌ هر دلیلی دچار گردن درد هستید، به‌راحتی می‌توانید از ماساژور گردن آی رست در محل کار یا خانه استفاده کنید و علاوه‌بر تأثیر آن بر بهبود گردن درد، شاهد افزایش سطح اکسیژن خون خود نیز باشید.

معرفی انواع ماساژ برای افزایش سطح اکسیژن خون

هر روش ماساژ، تاثیر خاص خود را روی بدن دارد؛ برای مثال ماساژ تایلندی با ترکیبی از فشارهای عمیق و کشش‌های یوگا مانند، به افزایش انعطاف‌پذیری، بهبود جریان خون و کاهش تنش‌های عضلانی کمک می‌کند. اگر می‌خواهید از این مزایا بهره‌مند شوید، اما زمان رفتن به سالن‌‌های ماساژ را ندارید، باتوجه‌به مناسب بودن قیمت صندلی ماساژور irest در سایت مبل ماساژ، برای بهره‌مندی از این مزیت، یک صندلی ماساژ خانگی باکیفیت تهیه کنید.

اما اگر قصد رفتن به سالن‌های ماساژ را دارید، باید بدانید کدام نوع ماساژ برای افزایش اکسیژن خون بهتر است! در ادامه، به معرفی بهترین نوع ماساژ در افزایش سطح اکسیژن خون می‌پردازیم.

ماساژ سوئدی؛ بهترین ماساژ برای افزایش اکسیژن خون

ماساژ سوئدی از پرطرفدارترین نوع ماساژ است که با استفاده از تکنیک‌های مختلف مانند فشار دادن و ضربه زدن به عضله‌ها، به بهبود گردش خون و افزایش اکسیژن‌رسانی به بافت‌ها کمک می‌کند. این نوع ماساژ علاوه‌بر افزایش اکسیژن خون، باعث کاهش تنش و استرس نیز می‌شود. همچنین استفاده از ماساژور دستی بدن نیز با وارد آوردن فشار به نقطه‌های خاصی از بدن، باعث افزایش سطح اکسیژن خون می‌شود.

ماساژور دستی برای وارد آوردن فشار به نقاطی خاص و افزایش اکسیژن خون

ماساژ شیاتسو؛ از تاثیرگذارترین انواع ماساژ برای افزایش اکسیژن خون

شیاتسو یک روش ماساژ سنتی ژاپنی است که با استفاده از فشارهای ملایم و عمیق روی نقاط خاصی از بدن انجام می‌شود. این نوع ماساژ با تحریک نقاط خاص، به بهبود جریان خون و افزایش اکسیژن‌رسانی به بافت‌ها کمک می‌کند.

ماساژ شیاتسو؛ راهی برای افزایش سطح اکسیژن خون

ماساژ عمیق بافت؛ رایج‌ترین نوع ماساژ برای افزایش اکسیژن بدن

ماساژ عمیق بافت به‌طورخاص روی لایه‌های عمیق‌تر عضله‌ها و بافت‌های هم‌بند تمرکز دارد. این نوع ماساژ با استفاده از فشارهای قوی‌تر و تکنیک‌های خاص مانند فشارهای قوی و آهسته برای نفوذ به لایه‌های عمیق‌تر عضله‌ها، به بهبود جریان خون و افزایش اکسیژن‌رسانی به بافت‌های عمقی کمک می‌کند.

ماساژ آروماتراپی؛ مؤثر در افزایش سطح اکسیژن خون

ماساژ آروماتراپی ترکیبی از ماساژ سوئدی و استفاده از روغن‌های معطر است. این نوع ماساژ، نه‌تنها به بهبود گردش خون و افزایش اکسیژن‌رسانی به بافت‌ها کمک می‌کند، بلکه با استفاده از روغن‌های معطر، آرامش‌بخش نیز است!

تأثیر ماساژ برای افزایش اکسیژن خون؛ اصلی‌ترین دلیل خرید دستگاه‌های ماساژ

در این مقاله، فواید ماساژ برای افزایش سطح اکسیژن خون و تأثیر مثبت آن روی سلامت جسمی را بررسی کردیم. ماساژ با بهبود گردش خون، کاهش تنش عضلانی و افزایش جریان لنفاوی به افزایش سطح اکسیژن خون کمک می‌کند. با انتخاب نوع مناسب ماساژ، تأثیر آن روی افزایش سطح اکسیژن ‎خون بیشتر می‌شود. در نهایت باید بدانید که باتوجه‌به گران‌تر بودن جلسه‌های ماساژ، قیمت مبل ماساژور یا انواع مدل دستی، در طولانی‌مدت به‌صرفه‌تر هستند و به شما کمک می‌کند تا به‌راحتی در خانه از فواید ماساژ برای افزایش سطح اکسیژن خون بهره‌مند شوید.

امکان خرید و سفارش اینترنتی انواع دستگاه‌های ماساژور دستی و صندلی‌های ماساژ از بهترین برندها مانند روتای و آیرست در سایت مبل ماساژ برای شما فراهم است. باتوجه‌به قیمت‌های متنوع، شما می‌توانید  براساس بودجه و نیاز خود، ماساژوری مناسب انتخاب کنید. اگر درباره مشخصات و نحوه کار با هریک از این دستگاه‌ها با چالشی مواجه شدید، با کارشناسان ما از طریق شماره‌های موجود در سایت تماس بگیرید.

مشاوره خرید