لاغری با ماساژ و تاثیر آن بر زیبایی اندام

مقالات

اگر به دنبال راهی برای کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام هستید و از طرفی با رژیم هم چندان میانه خوبی ندارید و وقتی کافی برای ورزش هم ندارید، شاید ماساژ بتواند به شما کمک کند. هرچند لاغری با ماساژ ارتباطی مستقیم ندارد اما بی ارتباط هم نیست. احتمالا در فضای اینترنت با مطالب پرشماری مواجه شده اید که از ماساژ میان تنه (شکمی) و دیگر انواع ماساژ به عنوان راهی موثر برای کاهش وزن یاد کرده اند. اما پیش از اینکه در این زمینه به نتیجه گیری برسید بهتر است کمی وقت بگذارید و دقیقا اطلاع پیدا کنید که ماساژ در زمینه کاهش وزن دقیقا چه کارکردی می تواند داشته باشد. در نتیجه اگر قصد خرید ماساژور دارید، به راحتی میتوانید به صفحه مربوطه مراجعه کنید.

لاغری با ماساژ، از تبلیغ تا واقعیت

همین ابتدا اجازه دهید یک مسئله را برایتان روشن کنیم. ماساژ تاثیری اثبات شده بر کاهش وزن دارد اما به تنهایی هیچگاه جواب نمی دهد. اگر فکر می کنید که ماساژ به تنهایی می تواند بافت های چربی ران و کپل، چاقی شکمی یا ران ها را کاهش دهد، کاملا در اشتباهید.

اما ماساژ می تواند تبعیت شما از یک رژیم غذائی و برنامه تمرینی را آسان تر سازد.موارد زیر صرفا برخی از مزایای ماساژ در ارتباط با کاهش وزن می باشد:

 • خواب بهتر.
 • کاهش التهابات ماهیچه ای.
 • کاهش استرس.
 • بهبود روحیه.
 • کاهش هیجان.
لاغر شدن با ماساژ

در واقع ماساژ می تواند یک بخش از رژیم شما یا فعالیت های ورزشی باشد که برای کاهش وزن انجام می دهید.پس لاغری با ماساژ ارتباطی واسطه ای دارد.مثلا خستگی ناشی از 2 ساعت ورزش و فعالیت بدنی را می توانید با ماساژ رفع کنید.

از این گذشته، از فواید ماساژ برای سلامتی بدن میتوان به این مورد اشاره کرد که باعث آزادسازی اندورفین در بدن می شود و آزادسازی این ماده در بدن، حس شادی به شما می بخشد.چندین تحقیق این مسئله را اثبات کرده که حس شادی و رضایت، افراد را در دنبال کردن فعالیت های بدنی یا رژیم کمک می کند.

لاغری با ماساژ

چه نوع ماساژی برای کاهش وزن مناسب است؟

انواع مختلفی از ماساژ وجود دارد. ماساژ سوئدی برای کاهش استرس مناسب است. ماساژ بافت عمیق برای افرادی که ورزش می کنند و به این ترتیب امکان التهابات بافتی دارند مناسب می باشد.در ماساژ شیاتسو از فشار و ورز موضعی برای کاهش فشار استفاده می شود.اما کدام نوع ماساژ می تواند در کاهش وزن موثر باشد؟.

به عقیده ی کارشناسان، ماساژ سوئدی با فشار متوسط برای کاهش وزن بیشترین مناسبت را داراست.ماساژ سوئدی باعث گردش خون، شل سازی ماهیچه ها و بخشیدن حس خوب به افراد می شود.

 

لاغری با ماساژ

واقعیت آن است که ماساژ می تواند بخشی موثر از برنامه کاهش وزن شما باشد اما بهتر است که انتظارات خود را در این ارتباط زیاد بالا نبرید. نباید از ماساژ انتظار معجزه داشته باشید.

برای رسیدن به وزن دلخواه، یک رژیم غذائی سالم با میزان کالری مناسب، و فعالیت های بدنی منظم لازم است.در کنار اینها ماساژ می تواند به عنوان یک گزینه التیام بخش و آرامش زا مد نظر قرار بگیرد.

استفاده از صندلی ماساژ برای لاغری

اگر قصد کاهش وزن دارید، در کنار رژیم غذائی و تمرینات مناسب، صندلی ماساژ می تواند این مهم را برای شما تسریع ببخشد. گفتیم که ماساژ به طور کلی جزو برنامه کاهش وزن نمی باشد اما بنا بر دلایلی مشخص می تواند به شما در رسیدن به وزن دلخواه کمک کند.

لاغری با ماساژ و تاثیر آن بر زیبایی اندام
 1. صندلی ماساژ به گردش خون شما کمک می کند

سیستم قلبی ما وظیفه رساندن مواد مغذی و اکسیژن به سلول ها و اعضای مختلف بدن ما را برعهده دارد. این سیستم شامل قلب ما و شبکه ای از رگ های خونی می شود که کار انتقال این مواد را برعهده دارند. عروق ما خون را از قلب گرفته و آن را به قسمت های مختلف بدن ما می رسانند.صندلی ماساژ کار ورزدهی و مالش را بر تمام بدن ما به اجرا می گذارد و به این ترتیب عروق خونی منقبض یا نیمه مسدود را باز می کند.با فعال شدن این عروق، جریان خون لازم به اعضای حیاتی ما می رسد. بهبود جریان خون، رسیدن مواد مغذی به اعضای مختلف بدن ما را تسهیل می کند.

 1. صندلی ماساژ از طریق دفع استرس، از پرخوری جلوگیری می کند

استرس و افسردگی گاهی می تواند موجب پرخوری و چاقی شود.عادات غیرسالم غذاخوردم و جذب کالری اضافی می تواند باعث افزایش چربی بدن شما شود. مبل ماساژ می تواند شما را از این کابوس نجات دهد. با استفاده منظم از صندلی ماساژ، شما برنامه ای ثابت برای دفع استرس خواهید داشت. نبود یا کاهش استرس می تواند مانع عادات پرخوری و تبعیت از یک رژیم غذائی سالم شود.

 1. صندلی ماساژ، سوخت و ساز بدن شما را بهبود می بخشد

سوخت و ساز بدن، یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین عوامل بر وزن است.اگر سوخت وساز بدن دچار اختلال شود، کاهش وزن هم دچار اختلال می شود.اگر سوخت و ساز بدن شما کارکردی صحیح نداشته باشد، کالری سوزی هم در بدن شما واقع نمی شود. متابولیسم کند به همراه رژیم ناسالم و پرخوری موجب چاقی می شود.صندلی ماساژ از چند طریق می تواند سوخت و ساز بدن شما را بهبود ببخشد. برای افراد تازه کار، بهبود جریان خون به اعضا و جوارح فعال در هضم غذا کمک می کنند که در تجزیه مواد مغذی موفق تر عمل کنند.از این گذشته، جلسات منظم ماساژ، خواب شما را بهبود می بخشد و خواب بهتر، میزان سوخت و ساز بدن شما را بهبود می بخشد.

 1. خواب بهتر با مبل ماساژور

یکی از دیگر موارد کمتر مورد توجه قرار گرفته ارتباط چرخه خواب بهتر با تناسب اندام است.اگر شما حداقل 7 ساعت خواب روزانه مناسب نداشته باشید، به تدریج به تناسب اندام خود ضربه وارد خواهید کرد. خواب غیر کافی باعث تحریک و افزایش اشتها و چاقی می شود، چرا که بی خوابی به طور مستقیم بر هورمون های گرسنگی تاثیر می گذارد.ماساژ روزانه با بهره از یک صندلی ماساژ یا ماساژور می تواند خوابی آرام و به موقع را به شما هدیه کند.

نتیجه گیری

لاغری با ماساژ ارتباط مستقیم ندارد. نمی توانید انتظار داشته باشید که با تبعیت از یک برنامه ماساژ منظم و روزانه به وزن دلخواه خود برسید. اما تبعیت از یک رژیم غذائی مناسب و ورزش در کنار استفاده از ماساژ و صندلی ماساژور ، بدون هیچ تردیدی به شما در کاهش وزن یا حفظ تناسب اندام کمک می کند.

لاغری با ماساژ و تاثیر آن بر زیبایی اندام
آنچه در این مقاله میخوانید
  مقالات مشابه نظرات کاربران

  پاسخگوی سوالات شما هستیم

  اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “لاغری با ماساژ و تاثیر آن بر زیبایی اندام”

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره

  دریافت مشاوره رایگان

  جهت دریافت مشاوره رایگان اطلاعات تماس خود را وارد نمایید.