ماساژ سوئدی (آموزش ماساژ سوئدی)

مقالات

ماساژ دادن را را نمی توانیم پدیده نو و تازه ای  تلقی کنیم. زیرا از قدیم الایام ماساژ دادن وجود داشته و در قالب های درمانی و پزشکی توسط برخی افراد انجام می شده است. در واقع ماساژ دادن به هر شکلی همیشه با تسکین و آرامش همراه بوده است. اما همانطور که واقف هستید ماساژ دادن همیشه به اشکال و روش های مختلفی وجود دارد که هر کدام با هدفی متفاوت اجرا می گردد. اگر قصد خرید صندلی ماساژور دارید، به صفحه مربوطه مراجعه کنید.

 

ماساژ سوئدی

ماساژ سوئدی

ماساژ سوئدی یکی از مطرح ترین ماساژ های دنیاست که ریشه در غرب دارد. در واقع این ماساژ نوعی مدیتیشن است و زمانی که از ماساژ های درمانی سخن به میان می آید این نوع ماساژ به عنوان اولین گزینه پیشنهاد می گردد.

بیشتر بخوانید : انواع ماساژ و فواید آن ها

ماساژ سوئدی ریشه و اساس ماساژ های ورزشی، بافت عمیق، ماساژ آروماتراپی و سایر ماساژ های مطرح دنیاست. و به تنهایی به عنوان یک ماساژ کلاسیک مطرح می شود. این نوع ماساژ منحصر به افرادی خاصی نبوده و برای همه افراد مناسب است. محبوبیت این ماساژ به دلیل سادگی، ملایمت و القای آرامش به فرد ماساژ گیرنده است. در این نوع ماساژ، ماهیچه های بر خلاف گردش خون به قلب مالش داده می شوند که سبب رقم خوردن مزایای معجزه آسایی می گردد.

روغنهای ماساژ

مزیت های ماساژ سوئدی

افزایش گردش خون

انجام حرکات در ماساژ سوئدی سبب تشدید و تسریع گردش خون در همه بدن می شود. که در نتیجه فشار وارد شده بر عروق کاهش می یابند و گردش خون ضغیف بهبود بخشیده می شود. افرادی که از بیماری فشار خون رنج می برند با انتخاب این ماساژ می توانند گامی موثر در بهبود وضعیت جسمی خود بردارند. زیرا؛ انجام ماساژ سوئدی سبب کاهش ضربات قلب و پایین آمدن فشار خون بیش از حد معمول و در نتیجه تقویت قلب می شود. البته که افزایش جریان خون در بدن سبب دفع سموم مضر و پسماندهای بدن می گردد که ایجاد این وضعیت را در بدن می توان بعد از گرفتن ماساژ سوئدی انتظار داشت.

کاهش افسردگی و استرس

زمانی که مبحث ماساژ سوئدی باز می شود. مطمئنا از معجزه بی نظیرش در کاهش استرس سخن به میان می آید. به صورتی که شما فقط در یک تایم یک ساعته با گرفتن ماساژ سوئدی، و با پایین آمدن کلسترول و انسولین موجود در بدن؛ استرس را تا میزان قابل توجهی از بدنتان دفع خواهید کرد. در روند اجرای ماساژ سوئدی؛ ماهیچه های بدن به آرامی کشیده می شوند

که سبب خروج اسید لاکتیک و در نتیجه بهبود سیستم لنفاوی می گردد. همانطور که می دانید فشار خون با ایجاد استرس و افسردگی رابطه ای نزدیک بهم دارند. همانگونه که  اشاره کردیم انجام ماساژ سوئدی سبب تنظیم و کنترل فشار خون می گردد این روند با کاهش استرس، افسردگی، و منع از ایجاد هر گونه احساس خصمانه ای در خلق و خوی افراد می شود‌.

مطمئنا زمانی که هورمون اضطراب در بدن کنترل گردد؛ خطر ابتلا به سکته های قلبی و مغزی و نارسایی کلیه را کاهش می دهد. همه این معجزات را در ماساژ سوئدی تجربه خواهیم کرد.

تسکین درد

ماساژ سوئدی می تواند همچون یک مسکن برای درد ها عضلانی ناشی از درد های مزمن و مفصل ها که در طول بیماری آرتروز یا آسیب های ورزشی ایجاد شده است عمل نماید. این تسکین بر اثر ضربات متعددی که با هدف افزایش گردش خون به واسطه درمانگر روی بدن پیاده می شود؛ ایجاد خواهد شد.

چه حرکاتی در ماساژ سوئدی اجرا می گردد؟

چه حرکاتی در ماساژ سوئدی اجرا می گردد ؟

مالش های طولانی در قسمت های مختلف بدن به واسطه کف دستان؛ این حرکت در ماساژ سوئدی افلوراژ نام دارد ؛

حرکت دیگر فشار نام دارد که سبب شل شدن عضلات و افزایش گردش خون می گردد ؛

ضربه؛ حرکاتیست که به واسطه کف دست و انگشتان وارد می شود و سبب تحریک عضلات در قسمت های مختلف بدن و در نتیجه رفع تنش می گردد ؛

برای شل و آرام کردن عضله ها به واسطه یک دستگاه یا دست، حرکاتی با سرعت بالا به قسمت های خاصی از بدن وارد    می شود که در اصطلاح به آن حرکت لرزش گفته می شود ؛

با انجام اصطکاک یکی دیگر از حرکات ماساژ سوئدی؛ ضربه ها سریع، با فشار و به صورت دایره ای با هدف آزادی گره های عضلانی انجام می شود.

مدت زمان انجام ماساژ سوئدی

اگر قرار است از ماساژ سوئدی نتیجه بگیرید، باید ماساژ به صورت حرفه ای توسط یک درمانگر متخصص صورت گیرد. ماساژ سوئدی به یک تایم ۶۰ دقیقه ای نیاز دارد تا درمانگر بتواند تمام حرکات و تکنیک های این ماساژ را به طور کامل به انجام برساند. البته مراجع کننده می تواند درخواست نماید که به تایم ماساژ افزوده گردد.  این افزایش تایم تا ۳۰ دقیقه قابل اجراست. البته در این مدت اضافه باید تمرکز درمانگر روی قسمت هایی که دارای درد بیشتری هستند؛ باشد. هدف اصلی انجام این ماساژ در هر تایم تقریبی؛ پدید آوردن حس آرامش و راحتی در بدن است.

البته ماساژ را نمی توان مختص برخی افراد و با ویژگی و آسیب های خاص دانست. کارشناسان سلامتی بر این باور هستند که همه افراد نیازمند دریافت یک ماساژ حرفه ای و البته سم زدا و آرامش بخش همچون ماساژ سوئدی هستند. به ویژه در دنیای امروز که تنش و فشارهای متعددی زندگی افراد را احاطه کرده است؛ این نیاز بیشتر از پیش احساس می شود‌.

مدت زمان انجام ماساژ سوئدی

انجام ماساژ سوئدی برای چه افرادی از ممنوعیت برخوردار است؟

درست است که مزیت های غیر قابل وصف ماساژ سوئدی سخن به میان آوردیم و آن را نیاز همه افراد قلمداد کردیم. اما در این نوع ماساژ برای برخی افراد ممنوعیت نیز وجود دارد. این افراد به شرح زیر می باشند :

  • افراد مبتلا به هر نوع سرطان
  • افرادی که از بیماری آرتروز رنج می برند
  • افراد مبتلا به دیسک گردن
  • افرادی که دچار پوکی استخوانند
  • افرادی که با دیسک کمر دست و پنجه نرم می کنند

آیا نیاز است بعد از انجام ماساژ سوئدی، موارد خاصی را رعایت نماییم؟

شما با انجام و رعایت برخی موارد بعد از انجام ماساژ سوئدی به گرفتن نتیجه مطلوب تر از سوی بدنتان کمک خواهید کرد :

  • بعد از پایان ماساژ سوئدی آب بیشتری بنوشید
  • تا گذشت ۲۴ ساعت از ماساژ سوئدی از مصرف الکل، کافئین یا هر ماده محرکی به شدت پرهیز نمایید

پاسخگوی سوالات شما هستیم

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “ماساژ سوئدی (آموزش ماساژ سوئدی)”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره

دریافت مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان اطلاعات تماس خود را وارد نمایید.