ماساژور تفنگی چیست و چه کاربردی دارد؟

مقالات

در این مطلب از سایت مبل ماساژ خواهیم دانست ماساژور تفنگی چیست و نحوه کار آن چگونه است. همچنین با مزایا و محدودیت‌های استفاده از آن آشنا خواهیم شد. اگر پس از فعالیت‌های ورزشی دچار دردهای تأخیری می‌شوید و یا به واسطه شرایط شغلی و سبک زندگی گرفتار دردهای عضلانی مزمن هستید، با ما همراه باشید.

ماساژور تفنگی چیست؟

گان ماساژور یا ماساژور تفنگی نوعی از دستگاه‌های ماساژور است که آن را به شکل تفنگ طراحی کرده‌اند. درنتیجه به راحتی می‌توان آن را با یک دست گرفت و برای خودماساژ درمانی به کار برد. این دستگاه نیروی سریع و ضربتی به عضلات وارد می‌کند و سبب تسکین دردهای عمیق عضلانی و باز شدن گرفتگی‌ها می‌شود.

ماساژ گان چیست؟

در صورتی که کوهنوردی، تمرینات بدن‌سازی و سایر ورزش‌های سنگین را انجام داده باشید، خصوصا در دفعات نخست دچار دردهای تأخیری خواهید شد؛ یعنی دردهایی که نه حین فعالیت بلکه بعد از آن (حتی به فاصله چند روز) به سراغ عضلات شما می‌آیند.

اگر می‌خواهید بدانید فایده ماساژور تفنگی یا ماساژ گان چیست باید گفت ماساژ این دستگاه به صورت کوبه‌ای است و می‌تواند در تسکین دردهای این‌چنینی مؤثر باشد. همچنین برای رفع خستگی و اسپاسم‌های عضلانی که بسیاری از افراد به خاطر شرایط شغلی‌شان دچار آن می‌شوند، مفید است. این ماساژور را می‌توان در منزل، محل کار، خودرو، باشگاه ورزشی و در هر جای دیگر استفاده کرد.

فواید ماساژ گان چیست؟

ماساژ گان که به وسیله ماساژور تفنگی اعمال می‌شود، فواید بسیار و قابل توجهی دارد که به برخی از آن‌ها می‌پردازیم.

افزایش گردش خون

انواع ماساژ و روش‌های ماساژدرمانی با افزایش گردش خون همراه هستند. معمولا درد‌ها و اسپاسم‌ها به واسطه افزایش گردش خون بهبود پیدا می‌کنند. ابزارها و تجهیزات طراحی‌شده برای ماساژدرمانی نیز از طریق افزایش گردش خون کار خود را در بهبود گرفتگی‌ها و تسکین درد انجام می‌دهند. افزایش گردش خون می‌تواند ضمن تسکین درد مزایای کلی دیگری برای سراسر بدن داشته باشد.

رفع گرفتگی‌های عضلانی

گرفتگی‌ها ممکن است در اثر ماندن در وضعیت نادرست، فشار و حرکات سنگین، کمبود ویتامین‌ها، برخی بیماری‌ها و نیز مشکلات سیستم عصبی رخ دهند. این گرفتگی‌ها معمولا در انجام فعالیت‌ها خلل ایجاد می‌کنند و همراه با درد و ناراحتی هستند. از فواید ماساژور تفنگی این است که به رفع گرفتگی‌ها یا کم‌تر شدن آن‌ها کمک می‌کند.

رفع درد یکی از فواید ماساژ تفنگی است.

رفع خستگی و دردهای مزمن

سبک زندگی شخصی و حرفه‌ای امروز عمدتا کم‌فعالیت است. بسیاری از ما به واسطه شغلمان ناچاریم ساعت‌ها پشت میز بنشینیم و نوع کارمان به‌گونه‌ای نیست که بتوانیم فعالیت زیادی داشته باشیم. این حالت‌های غیراستاندارد و ناسالم برای ما ایجاد خستگی عضلانی و دردهای مزمن خصوصا در نواحی کمر و گردن ایجاد می‌کنند.

تقویت سیستم لنفاوی

سیستم لنفاوی به شبکه‌ای از رگ‌ها و عروق کم‌فشار گفته می‌شود که مسئول هدایت مایعات بین سلولی به شبکه خونی هستند. این سیستم جریان لنف (مایع میان بافتی) را از مجاری آن به قلب هدایت می‌کند. این مایع از طریق سیاهرگ زیرترقوه‌ای به سیستم عروقی برمی‌گردد. تأثیر ماساژور تفنگی چیست؟ بهبود گردش لنف در این سیستم می‌تواند در سلامت بدن و پیشگیری از برخی بیماری‌ها مؤثر باشد.

کاهش اضطراب و فشارهای عصبی

می‌دانید یکی از تأثیرات مهم ماساژ گان چیست؟ اگرچه این ماساژور حرکاتی ضربتی دارد، به آسودگی روانی و کاهش اضطراب کمک فراوانی می‌کند. درست است که نحوه کار ماساژور تفنگی شباهتی به ماساژهای نرم و ریلکسیشن ندارد؛ با این حال با کمک به رهاسازی عضلات و تأثیر بر سیستم عصبی کاری می‌کند که در پایان استفاده از آن احساس سبکی روانی و کاهش استرس داشته باشید.

تقویت عضلات

افزایش جریان خون در عضلات و رفع گرفتگی‌ها در آن‌ها کمک می‌کند عضلات تقویت شوند و نیروی بیشتری پیدا کنند. به این ترتیب از فشار بر مفاصل و استخوان‌ها حین انجام کارها جلوگیری می‌شود.

افزایش انعطاف‌پذیری و دامنه حرکتی

نرمش عضلات و رفع اسپاسم‌ها سبب انعطاف و نرمی و توان کششی بیشتر در عضلات می‌شود. افزایش انعطاف‌پذیری می‌تواند افزایش دامنه حرکتی و کارایی بهتر عضلات را در پی داشته باشد. به این ترتیب عضلات در انجام فعالیت‌های مختلف کمک بیشتری به شما می‌کنند.

بهبود عملکرد عضلات در فعالیت‌های ورزشی و…

وقتی عضلات تقویت شوند و انعطاف و دامنه حرکتی در آن‌ها افزایش یابد، می‌توانید بر بهبود عملکرد آن‌ها در انجام فعالیت‌های دشوار ورزشی بیشتر حساب باز کنید. درواقع بدن شما بیشتر از قبل با شما همراهی می‌کند و این حس بسیار خوبی برای شما به ارمغان می‌آورد.

کاربرد ماساژور تفنگی چیست؟

طریق استفاده ماساژور تفنگی چیست؟

روش استفاده از این دستگاه آسان است. ماساژور تفنگی چند سَری دارد که می‌توانید از بین آن‌ها انتخاب کنید. سری را به تفنگ متصل کنید. دستگاه را روشن کنید و آن را بدون آن‌که فشار خاصی وارد کنید بر قسمت‌های مورد نظر بدن که می‌خواهید ماساژ دریافت کند بگذارید و خیلی آرام حرکت دهید. ماساژورهای تفنگی معمولا دارای درجه‌بندی سرعت هستند.

بهتر است ابتدا با سرعت کم آغاز کنید تا بدن گرم شود. سپس سرعت را افزایش دهید. دریافت ماساژ را با تنفس عمیق همراه کنید تا نتیجه بهترین بگیرید. مدت زمان 30 ثانیه تا 2 دقیقه برای هر گروه عضلانی کافی است. ورزشکاران بهتر است قبل از شروع فعالیت‌های ورزشی به منظور گرم شدن عضلات از ماساژور تفنگی استفاده کنند. به این نحو که 2 دقیقه ماساژور را روی هر گروه عضلانی که قصد تمرین دادن آن را دارند، حرکت دهند و 30 ثانیه نیز عضلات پشتیبان را ماساژ دهند.

طریق استفاده ماساژور تفنگی چیست؟

استفاده از ماساژور تفنگی برای سرد کردن نیز مفید است. این کار سبب بازگشت بدن از حالت هیجانی به حالت استراحت می‌شود. همچنین درد و خستگی بعد از تمرین و التهابات عضلانی را برطرف می‌کند. اگر از تفنگ ماساژ برای تسکین درد عضلانی استفاده می‌کنید، باید درجه آن را به نحوی تنظیم کنید که ایجاد درد نکند. سپس روی هر نقطه به مدت یک تا دو دقیقه نگه دارید و حرکات آرام دهید.

ماساژور irest

آی رست یکی از برندهای تولیدکننده انواع ماساژور است که محصولات متنوعی دارد. ماساژور تفنگی irest یکی از تولیدات این برند است که کیفیت و طراحی فوق‌العاده‌ای دارد. گان ماساژور آی رست مدل‌های گوناگونی دارد و دارای چند سری مجزاست که برای گروه‌های عضلانی گوناگون به کار گرفته می‌شود. این دستگاه به صورتی طراحی جمع‌وجور و کم‌جایی دارد. ضمن این‌که کم‌مصرف و مقرون‌به‌صرفه است. باتری قابل شارژ این ماساژور کار شما را در استفاده آسان‌تر می‌کند.

کلام پایانی

دانستیم ماساژور تفنگی چیست و نحوه کار آن چگونه است. این ماساژور می‌تواند برای افراد بسیاری کاربرد داشته باشد. در صورتی که تمایل به خرید این ماساژور را دارید، توصیه می‌کنیم انواع و برندهای گوناگون آن را با یکدیگر مقایسه کنید تا انتخابی بهتر و مقرون‌به‌صرفه داشته باشید.

 

پاسخگوی سوالات شما هستیم

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “ماساژور تفنگی چیست و چه کاربردی دارد؟”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره

دریافت مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان اطلاعات تماس خود را وارد نمایید.