ماساژ دیپ تیشو

ماساژ روشی کهن است که در دنیای امروز با قدرت بیشتری در حال رواج است. این روش بر خلاف سادگی اش دارای دامنه کاربردی گسترده ای است. البته زمانی که از ماساژ سخن می گوییم همه صحبتمان متمرکز به روشی به جهت فشردن عضلات قسمت های متعدد بدن نیست بلکه هدف اصلی اجرای حرکاتی جهت تحریک نقاط مخصوصی روی خطوط اصلی انرژی است که به واسطه ماساژ راه هایی بسته شده این انرژی باز می شود و انرژی محبوس شده در همه قسمت های بدن جریان میابد. که نتایج جسمی و روانی معجزه آسایی را در پی دارد. البته این ماساژ ها انواع متعددی دارد که هر کدام  با تکنیک های مربوط به خود تاثیرات متفاوتی را روی بدن می گذارند. ماساژ دیپ تیشو از جمله ماساژ هایی است که با نتیجه هایی که بعد از انجام ماساژ نمایان می شود و آثار درمانی که از خود به جای می گذارد؛ این روز ها طرفداران ویژه ای را به خود اختصاص داده است. اگر قصد خرید خرید ماساژور دارید، به صفحه مربوطه مراجعه کنید.

ماساژ دیپ تیشو

ماساژ دیپ تیشو با حرکات و تکنیک های عمیق تر و محکم تر نسبت به سایر ماساژ ها اجرا می شود که در نتیجه سبب باز شدن گرفتگی های شدید و مزمن عضلانی می گردد. در این نوع ماساژ؛ درمانگر یا ماساژور روندی نزدیک به ماساژ سوئدی را پشت سر می گذارند با این تفاوت که حرکات را با فشار بیشتری بر عمق همه عضلات بدن اجرا می کند و تمامی عضلات مورد حرکات ماساژ قرار می گیرند.

ماساژ دیپ تیشو

ماساژ دیپ شو و سوئدی دارای چه تفاوت هایی هستند؟

 • این دو نوع ماساژ درمانی در دوسته مجزا از یکدیگر قرار می گیرند. اما دارای ضربات و تکنیک های یکسانی هستند. و قبل از هر مورد دیگری، میزان فشار وارده بر آن سبب تمایزشان از یکدیگر می شود.
 • در ماساژ سوئدی، حرکات ملایم تر نسبت به دیپ شو به بدن وار می گردد. البته در هر دو ماساژ ها از انگشتان و کف دست استفاده می شود با این تفاوت که در ماساژ دیپ شو که ضربه ها به صورت عمقی وارد می شوند، از آرنج و ساعد نیز کمک گرفته می شود.
 • از طرف دیگر ماساژ سوئدی به منظورکسب آرامش، و کاهش دردهایی است که به دلیل انجام رساندن فعالیتها و امور روزانه ایجاد می گردد. از طرف دیگر دیپ تیشو: به منظور بهبود و درمان دردهای مزمن و آسیب های ایجاد شده عضلانی و ورزشی صورت می گیرد‌.
 • ماساژ سوئدی لایه های سطحی را مورد هدف می دهد.اما ماساژ دیپ شو به صورت عمقی و با فشار بیشتری با همه قسمت های بدن درگیر می شوند.

تفاوت دیپ تیشو و سوئوی

ماساژ دیپ شو را  در چه روندی اجرا می گردد؟

برای گرفتن ماساژ دیپ تیشو نیاز است که روی تخت ماساژ دراز بکشید و نگران هیچ چیز نباشید و خود را به لحظات بسپارید. نوع  و میزان پوشش شما وابسته به تصمیم  و راحتی خودتان است. البته ماساژور از شما می خواهد که قسمت های از بدنتان را در دید کامل او قرار دهید تا بتواند ماساژ آن قسمت را با اصول مربوط به خودش به درستی انجام دهد. درست است که در تیم تیشو حرکات عمیق و با فشار بیشتر صورت می گیرد اما در ابتدا و برای گرم شدن بدن شما ماساژ را با لمس های سبک شروع می کنند. با پیش روی این روند؛ درمانگر مشکل و آسیب های شناسایی و حرکات عمیق درمانی را آغاز    می نماید.

مزیت های ماساژ دیپ شو در بدن

ماساژ دیپ شو از دیگر ماساژ هایی است که از محبوبیت بسیاری در حوزه درمانی برخوردار است. که با مزیت های بسیاری همراه است‌. البته ما در این قسمت به مهمترین آن ها اشاراتی می کنیم:

 • بهبود درد های مزمن ناحیه ی پایین کمر
 • رفع و یا کاهش محدودیت های حرکتی
 • جبران آثار کوفتگی قسمت هایی از بدن در دوران آسیب دیدگی
 • درمان سریع و ریکاوری قسمت هایی از بدن که دچار آسیب شده اند
 • رفع گرفتگی و فشار حاکم بر ماهیچه ها
 • بهبود آسیب دیدگی مفاصل بدن که به واسطه فرم و وضعیت بدنی غیر استاندار ایجاد شده است
 • رفع گرفتگی و فشار ماهیچه هایی که در طول روز فشار بیشتری را نسبت به سایر ماهیچه ها بر اثر فعالیت های متعدد تحمل می کنند
 • کاهش درد های ناشی از بیماری آرتروز
 • کاهش آسیب و درد های سیاتیک
 • بهبود دردهای مزمن در ناحیه بالایی کمر و گردن
 • بهبود آرنج تنیسی ( التهاب تاندون آرنج که در اثر برخی از فعالیت های ورزشکاران یا استفاده زیاد افراد از سیستم کامپیوتر ایجاد می گردد)

مزیت های ماساژ دیپ شو در بدن

قبل از انجام ماساژ دیپ تیشو باید چه مواردی را رعایت نماییم

اگر تصمیم به گرفتن ماساژ دیپ تیشو را دارید و می خواهید در پایان ماساژ به نتایجی که به دنبال آن هستید، دست یابید. باید برخی نکات و قوانین را قبل از انجام آن ماساژ رعایت و اجرایی کنید که عبارتند از :

 • نوشیدن آب

زمانی که قبل از شروع ماساژ دیپ تیشو، آب مورد نیاز بدنتان را تامین نمایید عملکرد و تلاش ماساژور برای تحریک گردش خون و سیستم لنفاوی بدن با نتیجه مثبتی روبرو خواهد شد. این تلاش توسط ماساژور سبب تامین مواد مغذی و اکسیژن مورد نیاز عضلات بدن فرد می گردد که در نتیجه تمامی سموم از سلول ها پاک و خارج می شوند.

 • حفظ آرامش

همانطور که بیان داشتیم انجام حرکات عمیق درمانی دیپ شو است که اساس کار این ماساژ را عهده دار می شود. پس اگر در زمان دریافت این دریافت این حرکات عمیق و با فشار بالا؛ کمی احساس رنجش و درد کردید نباید از ادامه ماساژ صرف نظر نمایید. فقط آرامش خود را حفظ کنید و منتظر بمانید این شرایط کوتاه پایان باید و احساسات مطلوب این ماساژ به سراغ شما بیاید.

 • یخ کار ساز است

اگر بعد از پایان ماساژ دیپ شو در قسمت هایی از بدن که فشار بیشتری را دریافت کردند احساس درد و تورم داشتید؛ به واسطه قرار دادن یخ روی این قسمت ها آن را به حداقل برسانید.